Vítejte na mém blogu!
Rád/a diskutuješ? V rubrice diskuse máš prostor :)

Březen 2010

Panťáky vs. Elefanty

30. března 2010 v 15:27 | krb |  Diskuse
Já totiž jezdím do školy vlakem, a občas jede starší "Panťák", občas jede novější "Elefant". Tyto vlaky jezdí hlavně na kratších trasách - já jezdím linkou S7 jako z Berouna na Prahu.
Co to je? "Panťáky" (Pantografy) jsou vlaky, které se začaly vyrábět nejméně už před 30 lety. Kupodivu ještě dnes normálně slouží a jezdí, ikdyž přitom vydávají prapodivné zvuky.
"Elefanty", vlastně "City Elefant" jsou nové, krásné vlaky, které České Dráhy začaly
nasazovat místo starých Pantrografů. Jenže jich ještě není dost
, takže semtam nějakého "Panťáka" zahlédneme.
V tomhle článku bych chtěl pořádně oba vlaky prodrbat. Každý má svá pro a proti.
Panťák
Elefant
rychlost
100 km/h
140 km/h
rok výroby
nejstarší 1964
nejstarší 1997
váha 1 vozu
59 tun
66 tun
zvuk při jízdě
hučení, skřípání, vrzání
jemné hučení, pískání


No - tak sice je Elefant o něco rychlejší, ale takovouto rychlost stejně nemůže na železnici využít. Takže rychlostí Elefant Panťáka vlastně nepředčí.
Rok výroby už je ale znát. Interiér se nedá srovnat. V Panťáku staré kožené sedačky, posprejovaná okna. V Elefantu nové potažené pohodlné sedačky a hlavně víc místa, protože vagóny Elephantů jsou dvoupatrové. V interiéru Elefant vede.
Na váze vozu nám nezáleží, je ale vidět, že zas o moc Elefant těžší není, když má ještě navíc 2 patra.
Zvuk při jízdě se nedá srovnat. Když se Panťák rozjíždí, tak někde tam vepředu u dveří to tam začne tak divně pšoukat, vrzat a tak podobně, rozjezd je neplynulý, brždění také ne. Zato Elefant má rozjezd plynulejší, dobržďování také a zvuky se nedají srovnat. Elefant jen tak mírně hučí a píská.

Závěr: Rozhodně mám radši Elefanty, ale obdivuju, že se ty Panťáky ještě nerozpadly, takže se s nimi občas také rád svezu.
Kdo jezdíte do školy také vlakem, prosím hlasujte v anketě PANŤÁK VS. ELEFANT, děkuju :)
Sláva, hurá!!!

30. března 2010 v 15:00 | krb
Sláva!! Hurá!! Jupí!!!
kappa (někde jsem četl, že nemá ráda, když se píše na začátku s velkým K :) byla tak hodná, a přijala mě na můj druhý pokus do Autorského klubu, já mám takovou radost!
Odteď se tento blog probouzí z jakéhosi krátkého spánku.
Konečně, můžu začít psát články! :)
Děkuji, děkuji...

Neaktivita? Nebojte se...

27. března 2010 v 13:43 | krb |  Můj blog
Já vím, že už jsem nepřidal velmi dlouho žádný článek, ale teď trpělivě čekám, že mě snad přijmou do autorského klubu. Tehdy chci začít znovu psát články a autorský klub mi velmi pomůže zvýšit aktuální příšernou návštěvnost.
Mě už nebaví totiž psát reklamy tipu, že u mě je diskuse na téma bla bla bla... autorský klub mi v podstatě zařídí reklamu sám... (jestli mě přijmou, moc doufám že ano, věřím si :)
Takže Vás prosím, ať se nebojíte, že by tento blog skončil... jen čekám a čekám...

Linux vs. Windows

16. března 2010 v 15:09 | krb |  Diskuse
Linux nebo Windows? Co máte raději?
Já se sám přikláním k Linuxu, mám Linux Ubuntu. Myslím si, že Linux je v některých ohledech lepší než Windows.
Linux je zcela zdarma, zatímco Windows stojí peníze. Linux je lépe přístupný, má pěkné prostředí a nevyskakujou na Vás neustále okna s aktualizací systému.
Na druhou stranu, pro někoho jsou lepší Windows hlavně protože jsou tam o něco lepší hry. Do Linuxu si ovšem můžete stáhnout program zvaný "Wine", který dokáže simulovat jakékoli Windows.
Linux má jednodušší nastavení systému, ovšem složitější příkazy už musíte umět.
Který operační systém je podle Vás lepší? A který operační systém máte? Napište komentář!

+ HLASUJTE V ANKETĚ!


Božský Kája

15. března 2010 v 19:36 | krb
Téma týdne "Karel Gott". Proč si ale název článku trošku nepozměnit, že :)
Kdo jiný získal 35 zlatých slavíků? Nikdo! Jen jeden může být Karel Gott. Proto Božský Kája - jeho přezdívka.
Dost obdivuju Karla Gotta proto, že ještě tak pěkným hlasem - tenorem - zpívá i dnes, když už mu je přes 70 let. Něco takového hned nedokáže každý.
Ne, že bych nějak šíleně ulítával na jeho písničkách, tenhle styl není úplně pro mě, ale musím jako každý říct, že je potřeba dát klobouk dolů.
Karel Gott je mimo zpěváka také malíř, slyšel jsem, že je "profesionálními" malířy kritizován, ale opravdu nechápu proč... Viděli jste někdy jeho obraz? Překrásné! A jak to někdo může kritizovat?
Na závěr musím říct jediné: Karel Gott je fakt hustej machr...

Názvy blogů

14. března 2010 v 12:30 | krb |  Diskuse
Zdravím, tuhle se mi stala zvláštní věc.. je to pár dní, co jsem psal na téma týdne "Peníze", no a zrovna jsem měl otevřený panel s tímto svým článkem, když jsem narazil na jiný blog, kde byl článek jmenující se také "Peníze". No ale o název článku by nešlo, pak jsem si všimnul zvláštní věci... no, podívejte se sami, musel jsem vyfotit obrazovku, oříznout to a dát to sem :)


Trošku jsem ale taky chtěl prodiskutovat názvy blogů... myslím že mnoho lidí si nedává "normální" název blogu, ale např. Stránka nenalezena xD atd. Samozřejmě že je to lidí věc, ale myslím, že spíš udělá dojem, když tomu blogu dají nějaký název, třeba čí je to blog, o čem je ten blog, nebo nějaké motto, např. blog Kubíka, který má jako název blogu motto: "Rybička - malé zvířátko zázraků".
Co si o tom myslíte vy?

UFO

12. března 2010 v 9:59 | krb |  Diskuse
Věříte, že existuje nějaké "UFO"? Mimozemšťani?
Někde ve Velké Británii jich prý lidi viděli za posledních 20 let něco kolem tisíce. To je zajímavé, že ti ufoni lítají jen nad tou Británií, viďte? Já si myslím, že si to ti lidi vymsleli, aby Británie byla zajímavá. Neříkám, že nemůže existovat velmi vzdálená planeta, kde je také život. Ovšem ti tvorové, co tam mohou žít, vůbec nemusejí vypadat jako zelené příšery se šesti očima, čtyřma rukama a deseti nohama, protože oni můžou vypadat klidně jako my.
Jenže ono se to asi nikdy nezjistí, protože ty planety můžou být tak daleko, že tam nikdy žádná raketa nedoletí. A navíc, je známo, že vesmír se stále rozšiřuje... takže je vlastně nekonečný...
A co to bylo nad Velkou Británií? Jednoduše smyšlené historky o ufonech, to nebyl ve vzduchu létající talíř, pouze moucha. He?
Co si myslíte vy?

Příběh o skákajícím pavoukovi

12. března 2010 v 9:09 | krb
Myslím že to bylo někdy večer, asi v osm... datum si nepamatuji...
přišel jsem do svého pokoje, rozsvítil jsem, a co nevidím! Já mám totiž zkosený strop, protože můj pokoj je jaksi v prvním patře. No a pod tím zkoseným stropem mám postel. A já na tom stropě uviděl pavouka.
Teda - přiznám se, že se pavouků docela trochu bojím, ale měl bych se toho zbavit. Jenže - od té doby, co se odehrál tenhle příběh, se bojím ještě víc.
Řekl jsem si, že ho kusem nějakého papíru naberu, a potom vyhodím z okna, nebo už nevím co jsem to s ním chtěl dělat. Vzal jsem si tedy kousek papíru, přibližuju se k pavoukovi, a pavouk najednou - hup! A už je na zemi. Já jsem se hrozně lekl, protože jsem nečekal, že pavouk umí skákat. A navíc taky uměl rychle běhat. Takže mi někam zaběhnul za skříň a už jsem ho nenašel. Tak jsem ho nechal žít, až se za pár dní objevil znovu. Spiderman! A znovu! Tentokrát se mi ho naštěstí povedlo chytit a dopravit ven.
Ale řeknu vám... nevěděl jsem, že takovíto tvorové existují...

Ještě zpět k tématu "Peníze"

11. března 2010 v 21:59 | krb
Jen se na chvíli vrátím zpět k tématu "Peníze". Diskuse už je samozřejmě zavedena, diskutovat můžete zde.
Já jsem ale chtěl upozornit na krásnou větu v článku Peníze (Téma týdne), protože je opravdu pravdivá a výstižná. Mimochodem, autorem této věty - vlastně celého blogu je Fandík.
Cituji větu:

"Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst."

Podívejte se na ni, a řeknete si, jak je moudrá a velmi pravdivá. Opravdu, hrozně moc se mi líbí a Fandík za ni ode mě dostává palec nahoru. :)

Mluvme hezky česky

10. března 2010 v 15:39 | krb |  Diskuse
Lidi, vzpamatujte se! Jsme Češi, a ne Číňani! Náš mateřský jazyk je čeština, tak proč mluvíte nějakou ufonštinou?
Ne, ale vážně. Snad každý druhý člověk, co brouzdám po blozích, má přezdívku typu "NiKushQa-xoxo", "ILoWeMiLey©yRu$" nebo "KiKushinQa - TvOjE AfFí KtErÉ tĚ mÁ RáDo ♥♥♥", ale copak je to normální česká přezdívka? Samozřejmě, je jejich věc, jestli mají rádi Miley Cyrus, ale nemusí se jmenovat tahkle příšerně. Jsme Češi, a ne ufoni, prosimvás lidi, co to do vás vjelo? Vypadá to, jako když neumíte psát, máte vadu, jste dislektici nebo prostě z jiné planety, ale to vy přece nejste! Tak proč tak píšete? Vzpamatujte se, zamyslete se nad sebou, a za hodinku vám dojde, že se jmenute s prominutím jako de*il. (bez urážky)
Tyhle přezdívky budu tolerovat opravdu jen když mi ukážete rodný list a já uvidím, že jste se narodil v Pekingu. MucQ!
Jo a klidně mi nadávajte dosyta, snesu kritiku, protože já jsem prostě výrazný negativ vzhledem k tomuhle ohavnému stylu psaní. Děkuju ...

Vyhlášení soutěže Vymysli smajlíkovi nejhezčí jméno

9. března 2010 v 21:47 | krb
Rozhodování bylo opravdu těžké, protože do komentářů jsem dostal sice ne moc, ale hodně moc zajímavých jmen pro tohoto smajlíka:


Stupeň vítězů:
1. místo Val s jménem Vladimír Kokos
2. místo LayDee s jménem Bužer Vyskočil
3. místo Alice - Mad Scarfer s jménem Franz Ferdinand Rypák

Slíbená Krbova ocenění pro Vás jsou zde: (gratuluji)
Líbily se mi ovšem i jiné názvy, např. Eggo Chobotničák, Vendelín Zvoknakoukal nebo Škrab Vlňák, ale nejlepší se mi zdají prostě tyto, co jsem zvolil.
No a vy ostatní nesmutněte, i vám moc gratuluji, vaše návrhy na jméno pro tohoto smajlíka byly také zajímavé, ale ne nejlepší. Nic se neděje, třeba se někdy zúčastníte jiné soutěže. Každopádně vám všem moc děkuju za účast a hlavně že jste dali mému smajlíkovi jméno! :)

Smajlík s logem Blog.cz + SOUTĚŽ

9. března 2010 v 11:29 | krb |  Z mé dílny
Vytvořil jsem takového jednoduchého smajlíka, či panáka, říkejte tomu jak chcete, který drží ceduli s logem Blog.cz, a byl bych rád, kdybyste ho dokonce někdo použili, nebo aspoň ohodnotili, jak myslíte, že se mi povedl můj první výtvor, co zveřejňuju na svůj blog.
Jak vznikl? Prostě jsem neměl co dělat, tak jsem si otevřel takový jednoduchý prográmek pro děti, který má ale spoustu funkcí - Tuxpaint. No a vytvořil jsem toho smajlíka, řekl jsem si, že tomu něco chybí, tak jsem tam dodal tu ceduli s logem Blog.cz.
A ještě odkazy na stáhnutí Tuxpaintu:


 • Windows XP, 2000, Vista, 7 tady
 • Windows 95, 98, ME tady
 • Linuxy:
 1. Debian/GNU tady
 2. Ubuntu tady


No a tady je konečně ten můj výtvor :)


ALE TO NENÍ VŠE! PROBÍHÁ SOUTĚŽ - VYMYSLETE SMAJLÍKOVI NEJHEZČÍ JMÉNO! VÍCE POD CELÝM ČLÁNKEM.


Peníze

8. března 2010 v 15:06 | krb |  Diskuse
Dalším tématem týdne bylo zvoleno téma "Peníze", i rozhodl jsem se, že napíšu článek na toto téma.
Peníze - věc, bez které se dnes už nikdo neobejde. Kvůli penězům se dnes zabíjí, kvůli penězům se dnes krade... samotný jeden penízek nemá žádnou moc, ale když se rozmnoží, tak pak je těch penízků třeba milión, a takový milión, ten už toho dokáže až moc.
Je podivuhodné, k čemu taky dnešní svět s pěnezi došel. Někdo nemá kde bydlet, nemá oblečení ani jídlo, jiní si zase bydlí v obrovské vile, jsou tlustí až hanba a oblečení mají několik desítek skříní.
Jak kterým takto bohatým lidem je úplně jedno, že někdo peníze nemá, nemá co na sebe ani k jídlu.
Některým je to úplně šum a fuk, oni sami se přeci mají dobře, proč by se měli zajímat o okolí?
Někteří naštěstí na okolí myslí, a různě peníze přispívají na chudé.
Já ale musím podotknout, že si myslím, že těch bohatých, co jim to je šum a fuk, je o nějakých těch pár procent víc. Což je velká škoda, ale zase - co s tím můžeme nadělat..
Vyjádřete se do komentářů a hlasujte v anketě!


Copyright - ví někteří, co to vlastně je?

7. března 2010 v 15:09 | krb |  Diskuse
Rozhodl jsem se rozjet další diskusi, tentokrát o copyrightu ©.
Určitě je většině známo, že copyright znamená anglicky "autorské právo" nebo taky "chráněný". Tedy když si třeba chcete okopírovat obrázek, tak je dobré se podívat, jestli na sobě nemá napsaný copyright, protože je skoro trestné si ho pak kopírovat, když na to nejsou povolení.
Ale chtěl jsem se hlavně zmínit o takovém "copyrightu" - v uvozovkách proto, že to vlastně ani copyright není - který má třeba hodně blogů, kam autoři přidávají hodně obrázky, pixelky atd.
Ti lidi si to vlastně někde najdou na internetu, kde se to může volně kopírovat. Dají si to tedy na blog a k tomu dolů napíšou třeba: KOPÍRUJ JEN SE ZDROJEM! nebo PŘI KOPÍROVÁNÍ UVEĎ MOJÍ IKONKU, ale vůbec na to nemají právo, vždyť to nejsou vůbec jejich obrázky, ale stáhnuté z internetu! Proč si je kopírovat od někoho s nějakou ikonkou, když si je mohu na internetu v pohodě najít? Prostě ti lidi nemají právo tam dávat svůj copyright, když to vůbec není jejich...
Co myslíte vy?


obrázek: www.krb.blog.cz

Konečný verdikt

6. března 2010 v 22:11 | krb |  Můj blog

Malá rekonstrukce blogu, kterou jsem stihl provést během jednoho dne a kousek, je dokončena.

Verdikt po rekonstrukci:

 • "SB" úplně zrušena, tak trochu to nahrazují 4 oblíbené blogy
 • smazány rubriky: SON-, Soutěže, Auta, Bleskovky, Diplomy, Moje diplomy...
 • nyní se chci věnovat psaní autorských článků
 • doufám že nikdo z mých bývalých "SB" se neurazil, když jsem si ho do oblíbených stránek nepřidal z nějakých důvodů

Konečně jsem snad trochu pochopil, co je to blog...

autor obrázku: www.krb.blog.cz

Chystá se rekonstrukce blogu

5. března 2010 v 12:21 | krb |  Můj blog

Všechna "SB" čtěte!

Zdravím,
po tom, co se zviditelnil BLOG AUTORSKÉHO KLUBU na stránkách Blog.cz, začali se tam víc hlásit lidi.
No a tak jsem si i já řekl, že bych se tam mohl zkusit přihlásit. Podal jsem přihlášku, chvíli jsem čekal, no a pak mi napsali, mě prostě nemohou přijmout, sice tady mám autorské články, ALE jsou pod nánosy "SB", diplomů, soutěží a já nevím čeho.
Mají pravdu!
Dřív jsem totiž blog tolik nechápal, jen jsem dělal soutěže a diplomy. Tím jsem si zvedal návštěvnost.
Teď jsem ale zjistil, že mnohem lepší je psát "normální" články, které lidi mohou zaujmout a tím si přilákat na svůj blog ještě víc lidí a komentářů.
Proto jsem se rozhodl k následujícím bodům:
 • smažu všechny diplomy (jsou tady stejně na nic)
 • smažu všechna SON-
 • NÁSLEDUJÍCÍ ZPRÁVU ČTĚTE VŠECHNA "SB":
Pochopil jsem, že někdo chce být "SB" jen proto, že jich chce mít hodně, nezáleží mu na obsahu "Spřáteleného Blogu", jen chce být prostě SB.
No a tak jsem si řekl, že já mám 12 "SB", ale vlastně jestli mi to k něčemu vůbec je.
Samozřejmě - nechci hned všechny zrušit, ale chtěl jsem se vás, mých "SB" zeptat, zdali vůbec víte, proč jsme SB?
Dřív jsem taky nic nechápal a spřáteloval jsem jen tak (aspoň že jsem to zarazil u 12), ale teď by mě opravdu zajímalo, jestli vůbec chcete ještě být "SB".
Protože budu mít "spřátelený blog" jen s těmi, kdo sem jen nebudou chodít a psát "Obíhám" atd...
Chtěl bych ty spřátelené blogy brát tak, že třeba bychom si psali víc komentářů k článkům, názory, propagovali se různě, atd.. ale prostě to musí mít nějaký důvod a ne jen kvůli tomu, abych musel řešit nějaká pravidla jako obíhání 3x týdně nebo tě smažu a takové ...
Prosím všechna má "SB" ať se k tomuto vyjádří, chtějí-li zůstat dále "SB", kterým začnu říkat "OB" (jako oblíbený blog), ať napíšou.. ale opravdu bych nechtěl mít nějaké "spřátelené blogy", které si mě taky přidaly jen proto, abych je obíhal a zvyšovaly si tím návštěvnost.
Díky...

Čtvrteční stávka se nekoná

3. března 2010 v 17:43 | krb |  Diskuse
Dneska, ve středu, 3. března zástupci odborových centrál rozhodli, že čtvrteční stávka 4.března nebude.
Vlaky, autobusy a všechny dopravní prostředky, kterých se měla stávka týkat, tedy normálně jedou.
Chtěl jsem ale diskutovat o tom, jak je stávka hrozně nespravedlivá.
Kvůli nějakému DPH, co je jiným pracujícím lidem a školákům úplně šum a fuk, stávkují, ale neodnášejí to oni. Odnáší to ostatní lidi a děti, co chodí do školy. Dovolím si tyto lidi nazývat "námi".
Vlastně to není správně, protože oni si dělají nějakou stávku, ale my to odnášíme, lidi, co pracují, se nedostanou do práce, a můžou je pak postihnout i nějaké problémy, děti se nedostanou do školy (ikdyž školy většinou stávky tolerují), nejede MHD takže hodně pojede autem, budou zácpy, stejně se do práce nedostanou včas...
Prostě zase někdo nemyslí na ostatní, a je mu jedno, že jeho se to netýká, on nebude mít žádné problémy, jemu se nic nestane atd...
Co myslíte vy?

Hlasujte v anketě!

http://www.ceskydomov.cz/uploads/1464069637484c1214dccaa_autobus.jpg

Ekologie

1. března 2010 v 15:48 | krb |  Diskuse
K čemu už to dneska na světě s ekologií došlo, to je hrůza.
Co lidi s tou planetou Zemí udělali.
Sice lidé mají právo si od přírody brát, ale taky trochu s rozvahou a nemyslet jen na sebe.
Proč třeba lidé vyhazují odpadky tam, kam je napadne? Je jim jedno, že tam budou hnít a smrdět několik let? (podle toho jestli se rychle rozkládají nebo ne)
Nebo znečišťování moře a oceánů - ještě horší.. každou chvíli se tam vylije obrovské množství nafty.. lidé si říkají, že to nic není, ale jak to takhle bude často, tak se za chvíli můžeme koupat v naftě!
Auta a továrny - zněčišťování ovzduší - s tím se nedá moc nic dělat. Každý tohle trochu využíváme a přispíváme k znečišťování ovzduší. Třeba jednou letíte letadlem a je to jako kdybyste celý rok jezdili autem.
Naštěstí už se auta začínají vyrábět na elektřinu a na vodík či co...
Ale ostatním věcem - jako znečišťování vod nebo odhazování odpadků kamkoliv se dá předejít...

Nový sport - Pinkaná

1. března 2010 v 10:30 | krb |  Sport
Pinkaná - nic vám to asi neříká - to je totiž sport, který jsme jednou asi ve 3. třídě vymysleli ve škole s klukama.
Hraje se na koberci. Leze se přitom po kolenou a pinká se rukou do pěnového míčku, střílí se na bránu a dávají se góly. Míček se nesmí do ruky chytnout. Jsou pískány fauly jako vytlačování hráče nebo sekání rukou.
V týmu jsou většinou 3 hráči + 1 brankář. Ve škole jsme si bránu vyznačovali bačkorami a břevno bylo tam, kam jsme posoudili, že došáhneme.
Při pinkané se nesmí vstávat! Pořád se musí lézt po kolenou!
Začátek hry je podobně jako při hokeji BULY, přičemž rozhodčí z výšky vhodí mezi dva hráče pěnový míček a stejně jako při hokeji se ho snaží mezi nohama pinknout dozadu spoluhráčům. V pinkané je dovoleno hrát nohama i hlavou, nebo čímkoliv jiným, ale míček se nesmí ani na chvíli chytnout do ruky!
Také brankář nesmí míček držet moc dlouho. Brankář míček chytat do ruky a držet může! Ale jen maximálně 5 vteřin!
Když je faul, tak rozhodčí (který při hře samozřejmě neklečí ale stojí) může nařídit trestnou penaltu nebo nájezd. Brankář většinou nemá šanci.
Brankář taky může mít vyměkčovací výstroj, protože kdo umí s pěnovým míčkem střílet, tak to může docela i bolet, třeba do oka. Ale i do břicha. Proto brankáři radši mají výstroj.
Já jsem ve škole byl brankář, ale žádnou výstroj jsem neměl. Naštěstí nedávali takové rány, aby to muselo bolet.
Zkuste si někdy zahrát doma pinkanou - uvidíte, jaká je to sranda!

↑ Toto je pěnový míček na pinkanou ↑